Golden Nature Exclusive Kotvičník zemný 90%+Zinok+Selén 100 cps.

Cena
20,07 €

Značka
Golden Nature

Kód produktu
26640

Skladom
ks

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris) je dobre známa a široko používaná bylina, ktorá je v prírode vďaka svojim výrazným žltým listom neprehliadnuteľná. Sasanku možno pestovať aj u nás, všeobecne má táto bylina rada suché prostredie, ale jej prirodzeným domovom je Čína a Japonsko, odkiaľ tiež pochádza. Medzi účinné látky obsiahnuté v tejto rastline patria saponíny, glykozidy, alkaloidy, flavonoidy a triesloviny. Najdôležitejšou zložkou sú nepochybne steroidné saponíny, pri ktorých platí jednoduché pravidlo: čím viac, tým lepšie. viac

GN Exclusive Ančovičky 90%+Zinok+Selén 100 cps.

Golden Nature Exclusive Kotvičník zemný s deklarovaným obsahom saponínov 90 % s pridaným zinkom v chelátovej väzbe a patentovanou formou selénu Lalmin.

 

Kotvičník zemný alebo Tribulus terrestris je dobre známa a široko používaná bylina, ktorá je v prírode neprehliadnuteľná vďaka svojim charakteristickým žltým listom. Sasanka sa dá pestovať aj u nás a vo všeobecnosti má rada suché prostredie, ale jej prirodzeným domovom je Čína a Japonsko, odkiaľ tiež pochádza. Medzi účinné látky obsiahnuté v tejto rastline patria saponíny, glykozidy, alkaloidy, flavonoidy a triesloviny. Najdôležitejšou zložkou sú nepochybne steroidné saponíny, pri ktorých platí jednoduché pravidlo: čím viac, tým lepšie. 

 

Kotvičník zemný s latinským názvom Tribulis terrestris sa najčastejšie spája s jeho účinkom na mužov, čo je veľká škoda. Táto skvelá bylina má hlboký účinok aj na ženy a v žiadnom prípade nie je určená len pre mužov.

 

Čo dokáže Kotvičník:

 

Pohlavné orgány a hormonálna aktivita
Normálna funkcia močového systému
Funkcia kardiovaskulárneho systému
Normálny stav pokožky
Telo a svalový tonus (napätie)

 

Kotvičník Golden Nature Exclusive je ďalej obohatený o stopové prvky zinok a selén.

 

Zinok je základný stopový prvok, preto je jeho príjem nevyhnutný. Napriek tomu, že tento stopový prvok je v tele obsiahnutý v malom množstve, neuberá to na jeho význame. Zinok sa podieľa na viacerých metabolických procesoch, kde je potrebný pre činnosť niekoľkých stoviek enzýmov. Golden Nature Exclusive Kotvičník+Zinok+Selén obsahuje zinok v najlepšie využiteľnej organickej forme zinku prostredníctvom glycinátu nazývaného chelátová väzba.

 

Zinok v tele podporuje:

 

Prispieva k normálnemu metabolizmu sacharidov
Prispieva k normálnym kognitívnym funkciám
Prispieva k normálnej syntéze DNA
Prispieva k normálnej plodnosti a reprodukcii
Prispieva k normálnemu metabolizmu makroživín, mastných kyselín, vitamínu A
Prispieva k normálnej syntéze bielkovín
Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí, vlasov, nechtov a kože
Prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi
Prispieva k udržaniu normálneho zraku
Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
Prispieva k procesu delenia buniek
Prispieva k normálnemu metabolizmu kyselín a zásad

 

Pridaný selén je v patentovanej forme Lalmin®, kde je selén viazaný na neaktívny komplex kvasiniek. Patentovaná forma Lalminu® zabezpečuje vysokú absorpciu a dostupnosť. Selén ako stopový prvok patrí medzi esenciálne látky, a preto je jeho dostatočný príjem vo forme potravín alebo doplnkov stravy nevyhnutný.

 

Selén má vplyv na:

 

Prispieva k normálnej spermatogenéze
Prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov
Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
Prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy
Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom
Prispieva k udržaniu normálneho stavu nechtov
Prečo siahnuť po kotve Golden Nature Exclusive Earth s pridaným zinkom a selénom?

Rad Golden Nature Exclusive, ako už názov napovedá, je exkluzívnou a vylepšenou verziou klasického radu Golden Nature. Nový rad výrobkov GN Exclusive sa vyznačuje prémiovými výživovými doplnkami so zmysluplným zložením a účinným použitím. Produkty Golden Nature Exlusive sú plné účinných látok, ktoré sú vďaka kapsulám s hydroxypropylmetylcelulózou (HPMC) vhodné aj pre vegetariánov a vegánov. Každý výrobok obsahuje maximálne možné a účinné zloženie bez prísad, spojív, plnidiel a iných pomocných látok. Golden Nature Exlusive sú prémiové doplnky stravy, ktoré uprednostňujú kvalitu pred kvantitou. Golden Nature Exclusive Earth Anemone+Zinc+Selenium obsahuje deklarovaný obsah saponínov 90 % v jednej kapsule s chelátovým zinkom a patentovaným Lalmin® Selénom.

 

Zloženie v jednej kapsule:

 

Kotvičník (90% saponínu) - 500mg
Zinok 15 mg (50 mg bisglycinátu zinočnatého 30%) - (150% RHP - referenčnej hodnoty príjmu)
Selén - 55 μg, (100% RHP - referenčná hodnota príjmu)
(Lalmin®Se2000 - neaktívny kvasinkový komplex)
Priehľadná rastlinná kapsula (vhodná pre vegánov)

 

Obsah balenia: 100 cps 

 

Odporúčané dávkovanie: Užívajte 2-3 kapsuly raz denne, zapite dostatočným množstvom tekutiny.

 

Upozornenia:

Výživový doplnok s obsahom zinku a selénu. Tento doplnok stravy neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku 3 kapsuly. Nevhodné na kombináciu s alkoholom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na obale. Vyrobené v Českej republike.