Majuli - Saccharomyces Boulardii komplex 5 miliárd CFU 90 kapsúl

-25% Novinka
Cena
13,64 €

Pôvodná cena
18,19 €

Ušetríte
25% (4,55 €)

Značka
Majuli

Kód produktu
4578

Skladom
ks

Výživový doplnok | Saccharomyces Boulardii sú kvasinky s prospešnými baktériami, ktoré sú schopné prežiť žalúdočnú kyselinu a sú probiotikom odolným voči antibiotikám. Tieto probiotiká radi označujeme ako "vhodné na cesty". viac

Saccharomyces Boulardii sú kvasinky s prospešnými baktériami, ktoré sú schopné prežiť žalúdočnú kyselinu a účinky antibiotík. Tieto kvasinky prvýkrát izoloval z plodov liči a mangostanu v 20. rokoch 20. storočia francúzsky vedec Henri Boulard. Pozoroval domorodcov v juhovýchodnej Ázii, ako žujú šupky týchto plodov. 

Hoci patrí do rovnakého rodu ako Saccharomyces cerevisiae (pekárske, pivovarské alebo diétne kvasinky), Saccharomyces boulardii nie je spojená s kvasinkou Candida, ktorá môže byť pri premnožení veľmi škodlivá pre zdravie a ťažko sa lieči prísnou diétou a antimykotikami. S. boulardii sa úspešne skúma a testuje v mnohých krajinách sveta už viac ako 50 rokov. Početné klinické štúdie preukázali vysokú účinnosť S. boulardii.

Pre maximálnu účinnosť sme do nášho výživového doplnku so Saccharomyces Boulardii pridali extrakt z olivových listov, ktorý môže prispievať k ochrane buniek pred oxidačným stresom, vitamín D a biotín.

EFSA schválil niektoré zdravotné tvrdenia:

Vitamín D prispieva k udržaniu normálnej funkcie kostí, svalov, zubov a imunitného systému. 

Vitamín D prispieva aj k normálnemu vstrebávaniu/využívaniu vápnika a fosforu, k normálnej hladine vápnika v krvi a je dôležitý pre proces delenia buniek.

Biotín prispieva k:
- normálny energetický metabolizmus
- normálna funkcia nervového systému
- normálny metabolizmus makroživín
- normálne duševné funkcie
- Biotín prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov a pokožky. 
- Biotín prispieva k udržaniu normálnej sliznice

VHODNÉ PRE VEGETARIÁNOV
Doplnok stravy

90 kapsúl - obsahuje 5 miliárd CFU v každej kapsule

Vyrobené v Spojenom kráľovstve v súlade s Kódexom správnej výrobnej praxe. Tieto postupy zabezpečujú dodržiavanie základných výrobných postupov a predpokladov potrebných pre kvalitu a bezpečnosť výrobkov, aby sme mohli zaručiť trvalo vysokú kvalitu výrobkov.

Odporúčané podávanie
Dospelí užívajú 1 kapsulu 1 až 3-krát denne pred jedlom s vodou alebo podľa odporúčania. Maximálne 6 kapsúl denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Zložky
1 kapsula zvyčajne poskytuje:
Vitamín D3 2,5 µg (50% NRV*)
Biotín 8 µg (16% NRV*)
Saccharomyces Boulardii 5 miliárd CFU
Olivový list 150 mg (celý list zodpovedá 10 mg extraktu)

*NRV = referenčná hodnota EÚ pre živiny

Zložky
Saccharomyces Boulardii, extrakt z olivových listov, obal kapsule hydroxypropylmetylcelulóza, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, vitamín D Prep (agát, cukor, slnečnicové semená, kukurica, cholekalciferol), biotín ako D-Biotín.

Upozornenie
Pred užívaním výživových doplnkov sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä ak užívate lieky alebo ste pod lekárskym dohľadom. Neodporúča sa pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživové doplnky by sa nemali užívať ako náhrada pestrej vyváženej stravy alebo zdravého životného štýlu. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí. Nevhodné pre vegánov.