Majuli - Selén s vitamínmi A + C + E 71 mg 365 tabliet - VEGAN

Cena
18,93 €

Značka
Majuli

Kód produktu
4707

Skladom
ks

Selén s vitamínmi A, C a E. Význam selénu, stopového prvku, je známy len približne 50 rokov, ale v súčasnosti sa považuje za najdôležitejší stopový prvok v strave. viac

Selén s vitamínmi A, C a E. Význam stopového prvku selénu je známy len 50 rokov, ale dnes sa považuje za najdôležitejší stopový prvok v strave. 

Selén (+ vitamíny E a C) sú antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom. Prispieva tiež k udržaniu normálneho stavu vlasov a nechtov, normálnej spermatogenézy, normálnej funkcie imunitného systému a prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy. 

Selén ako stopový minerál potrebuje na svoju účinnosť len malé množstvo. Nanešťastie je selénu v Európe veľa, pretože najlepším potravinovým zdrojom selénu je pšenica, ale plodiny pestované na európskej pôde majú tendenciu mať nízky obsah tohto minerálu.  Podľa Raymanovej štúdie je "úroveň príjmu v Európe a niektorých častiach sveta nedostatočná". 

Kľúčom k doplneniu selénu je neprijímať ho príliš veľa. Na trhu sú niektoré veľmi účinné doplnky stravy so selénom, ale najnovšie výskumy ukazujú, že je dôležité neužívať príliš veľa selénu.  Naše výživové doplnky poskytujú 91 % NRV (referenčná hodnota živín alebo odporúčaná denná dávka), čo ponecháva určitý priestor pre zdroje stravy. 

Náš selén sa dodáva spolu s vitamínmi A, C a E, čo poskytuje ďalší synergický účinok. 

K dispozícii sú zdravotné tvrdenia schválené EFSA:

- Selén, vitamín C a A prispievajú k normálnej funkcii imunitného systému.
- Vitamín C prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. 
- Vitamín A prispieva k udržaniu normálneho stavu slizníc.
- Vitamín A prispieva k udržaniu normálneho stavu pokožky.
- Vitamín A prispieva k udržaniu normálneho videnia.
- Vitamín A prispieva k procesu špecializácie buniek
- Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, kože a zubov. 
- Vitamín C prispieva k normálnej funkcii nervového systému
- Vitamín C prispieva k normálnej duševnej činnosti
- Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa

VHODNÉ PRE VEGETARIÁNOV A VEGÁNOV

Doplnok stravy

365 tabliet
  
Vyrobené v Spojenom kráľovstve v súlade s Kódexom správnej výrobnej praxe. Tieto postupy zabezpečujú dodržiavanie základných výrobných postupov a predpokladov potrebných pre kvalitu a bezpečnosť výrobkov, aby sme mohli zaručiť trvalo vysokú kvalitu výrobkov.

Odporúčané podávanie
Dospelí užívajú 1 tabletu denne s jedlom a vodou. Neprekračujte odporúčanú dávku.

Zložky
1 tableta zvyčajne poskytuje:
(ako betakarotén) 800 µg RE (100 % NRV*).
Vitamín E 10 mg a-TE (83 % NRV*)
Vitamín C 60 mg (75 % NRV*)
Selén 50 µg (91 % NRV*)

*NRV = referenčná hodnota EÚ pre živiny

Zložky
Mikrokryštalická celulóza, fosforečnan vápenatý, vitamín C (ako kyselina askorbová), vitamín A (ako beta-karotén: D-alfa-tokoferol), protihrudkujúca látka: Maltodextrín, karotenoid Dunaliella Salina, slnečnicový olej, D-alfa-tokoferol), protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, vitamín E (ako D-alfa-tokoferylsukcinát), selén Prep (selénometionín, mikrokryštalická celulóza).

Upozornenie
Pred užívaním výživových doplnkov sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä ak užívate lieky alebo ste pod lekárskym dohľadom. Neodporúča sa pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživové doplnky by sa nemali užívať ako náhrada pestrej vyváženej stravy alebo zdravého životného štýlu. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí.