Zabudnite na bežnú formu vitamínu B12 - kyanokobalamín. Metylová forma - metylkobalamín - je bioaktívna verzia vitamínu B12, ľahšie vstrebateľná a jediná správna forma pre každého, kto má mutáciu génu MTHFR. V prípade vitamínu B12 by mali byť ostražití aj všetci vegáni, ktorí majú najčastejší nedostatok tohto vitamínu (podľa štúdií až 73 %) v komplexe vitamínov B. Dôvodom je, že väčšina B12 sa nachádza v rastlinných potravinách a telo si ho nedokáže vytvoriť.
Z telesného hľadiska a pre vaše zdravie je vitamín B12 dôležitý na udržanie normálneho fungovania imunitného systému, na to, aby ste neboli unavení a unavené a aby sa vám správne tvorili červené krvinky. Niektorí ocenia aj jeho priaznivý vplyv na normálne fungovanie nervového systému a duševnú činnosť.
Vitamín B12 - metylkobalamín sa preto odporúča užívať nielen vtedy, ak konzumujete prevažne rastlinnú stravu.
Smery:
Dospelí užívajú 1 kapsulu denne s vodou a jedlom. Užívajte 1 kapsulu s 1 tabuľkou vitamínu B a 1 tabuľkou vitamínu C. Užívajte s 1 tabuľkou vitamínu B s dennou dávkou 1 tabuľky vitamínu C.
Informácie o výrobku:
1 kapsula zvyčajne poskytuje:
(40 000 % NRV*).
*NRV = referenčná hodnota živín
Zloženie:
Obsahuje: Plnidlá: (mikrokryštalická celulóza, maltodextrín), obal kapsuly: hydroxypropylmetylcelulóza, vitamín B12 (ako metylkobalamín).
Odporúčania pre alergikov.
Varovanie:
Pred užívaním výživových doplnkov sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä ak užívate lieky alebo ste pod lekárskym dohľadom. Neodporúča sa pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Výživové doplnky by sa nemali užívať ako náhrada pestrej vyváženej stravy alebo zdravého životného štýlu. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí.

Chytré dopĺňanie - ktoré doplnky sú naozaj dôležité?
Zaujíma vás, do čoho sa oplatí investovať? Určite v oblasti zdravia. A celkové zdravie je aj pohyb, priaznivý životný štýl, pri ktorom nechýba budovanie vlastnej kondície. To vás skôr či neskôr privedie k športovej výžive. Mnohí ľudia však robia chybu, keď v zápale a nadšení kupujú balenia doplnkov, aby mohli čo najrýchlejšie začať "naberať objem". Potom je tu však otázka - s ktorým doplnkom začať? Ktoré doplnky pôsobia synergicky a ktoré naopak? Dnes si predstavíme pomyselnú pyramídu suplementácie a najúčinnejšie doplnky nielen pre športovcov. Vďaka tomu môžete začať dopĺňať stravu inteligentne a neutrácať zbytočne peniaze.

Časté afty v ústach a na mandliach - čo ich spôsobuje? A ako sa ich zbaviť?
Prečo vás často trápia bolestivé vredy v ústach? A ste si istí, že to, čo vás bolí, páli a bráni vám vychutnať si aj vaše obľúbené jedlo, sú určite afty? V tomto článku sa bližšie pozrieme na ústnu dutinu a zistíme, čo sa v nej skutočne deje a prečo. Zároveň sme pre vás pripravili niekoľko osvedčených riešení na odstránenie týchto nevzhľadných bielych alebo žltkastých pľuzgierov.

Vagový nerv: čo je to a ako ho stimulovať pre lepšie fyzické a duševné zdravie
Vagový nerv - znie vám táto fráza príliš ezotericky? A čo celosvetovo používaný termín blúdivý nerv? Ani to neznie veľmi príjemne, však? Napriek tomu je to najdlhší nerv v ľudskom tele, ktorý zásadne ovplyvňuje naše fyzické a duševné zdravie. Tiahne sa od mozgu cez chrbticu k väčšine orgánov. Je to dokonca riadiace centrum parasympatického nervového systému. Ešte stále pochybujete o jej dôležitosti? V tomto článku sa budeme venovať všetkému dôležitému o blúdivom nerve, ako aj tomu, prečo sa ho oplatí stimulovať a ako na to.