Majuli - Zinok 15 mg 120 kapsúl - VEGAN

Cena
7,54 €

Značka
Majuli

Kód produktu
4639

Skladom
ks

Doplnok stravy | Citrát zinočnatý je jednou z najľahšie vstrebateľných foriem zinku. Tento nepostrádateľný minerál prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a k mnohým ďalším procesom v tele. Dbajte na pravidelné dopĺňanie. viac

Citrát zinočnatý je jednou z najľahšie vstrebateľných foriem zinku (zinok sa vstrebáva vo forme organických solí - nie sme schopní ho vstrebať vo forme oxidu alebo iných anorganických solí) - a práve táto forma bohužiaľ v strave chýba! Zinok je skutočne dôležitý minerál, ktorý má v tele rôzne funkcie. V tele sa spotrebuje pomerne rýchlo - najmä ak ste aktívni. Značná časť našej populácie preto trpí nedostatkom zinku. 

Prečo je zinok absolútne nevyhnutný pre mnohé funkcie vášho tela? Prispieva k normálnemu metabolizmu kyselín, zásad, sacharidov, makroživín a vitamínu A, ale je prospešný aj pre normálnu funkciu imunitného systému, normálne nechty, vlasy, kosti, pokožku a pre ochranu buniek pred oxidačným stresom. Je tiež prospešný pre normálnu syntézu bielkovín a prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi.

Zinok užívajte ideálne s horčíkom (neskôr popoludní alebo večer, mimo jedla). Tieto dva minerály pôsobia synergicky. Zvýšený príjem by sa mal uplatňovať v období viróz.

EFSA schválil zdravotné tvrdenia:

Zinok prispieva k
- na normálnu funkciu imunitného systému
- ochrana buniek pred oxidačným stresom. Je to antioxidant 
- udržiavanie normálneho stavu vlasov, pokožky a nechtov
- udržiavanie normálneho stavu kostí
- zachovanie normálneho videnia
- normálna kognitívna funkcia
- normálna plodnosť a reprodukcia
- udržiavanie normálnej hladiny testosterónu v krvi
- normálny metabolizmus makroživín 
- normálny metabolizmus mastných kyselín
- normálny metabolizmus vitamínu A
- normálna syntéza bielkovín
- normálna syntéza DNA
- normálny metabolizmus sacharidov
- normálny acidobázický metabolizmus
- Zinok má tiež dôležitú úlohu v procese delenia buniek. 

Toľko úloh... a pritom zinok sa v našom tele nedá uskladniť, takže ho potrebujeme neustále dodávať. Moderné poľnohospodárstvo a metódy spracovania potravín údajne viedli k zníženiu jeho hladiny v našej strave a hladina zinku v tele sa tiež ľahko znižuje vplyvom rôznych faktorov vrátane stresu. 

Doplnok stravy

Odporúčané podávanie
Dospelí užívajú 1 kapsulu denne s jedlom a vodou. Neprekračujte odporúčanú dávku.

Zložky
1 kapsula zvyčajne poskytuje:
Zinok 15 mg (150 % NRV*)

*NRV = referenčná hodnota živín

Zložky
Objemové činidlo múka z hnedej ryže (sója), obal kapsuly hydroxypropylmetylcelulóza, citrát zinočnatý.

Upozornenie
Pred užívaním výživových doplnkov sa vždy poraďte so svojím lekárom, najmä ak užívate lieky alebo ste pod lekárskym dohľadom. Neodporúča sa pre deti. Výživové doplnky by sa nemali užívať ako náhrada pestrej vyváženej stravy alebo zdravého životného štýlu. Skladujte na chladnom a suchom mieste, mimo dosahu detí.