Doplnok stravy |
Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom vhodnépři fyzickej záťaži na dosiahnutie lepšej výkonnosti. viac
Doplnok stravy BCAA 2: 1: 1 má svojich priaznivcov najmä medzi športovcami, pretože sa jedná o vyhlásenú a veľmi efektívna športovú výživu. BCAA, to je skratka pre Brain Chain Amino Acid, a sú to esenciálne kyseliny L-leucín, L-izoleucín a L-valín. Odporúča sa tieto aminokyseliny telu umelo dodávať, aby sme pri fyzickej záťaži dosiahli lepšiu výkonnosť a lepšie výsledky.
Esenciálna aminokyselina BCAA sa prirodzene nachádzajú vo svalovej hmote, pri športovej záťaži však dochádza k ich vyčerpania a hrozí následná devastácie aktívnej svalovej hmoty. Tým, že pred cvičením a posilňovaním doplníme BCAA umelo, môžeme našu aktívnu svalovú hmotu úžasne ochrániť a podporiť.
Užívaním doplnku stravy BCAA 2: 1: 1 pred posilňovaním či inými náročnými športovými výkonmi môžeme zvýšiť kvalitu a množstvo svalovej hmoty, podporíme novotvorbu svalovej hmoty, ale aj obnovenie sily a urýchlenie následnej svalovej regenerácie. Prispievame rovnako aj k spaľovaniu a redukcii telesnej hmotnosti. Navyše chránime svaly pred poškodením ťažkou fyzickou záťažou, aj pred devastáciou v priebehu znižovania nadváhy. Preto je tento doplnok ideálny pre vyznávačov kulturistiky a fitness.
Odporúčané dávkovanie: 3 tobolky 30 minút pred fyzickým výkonom a 3 ihneď po fyzickom výkone, maximálne však 6 kapsúl denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín
Zloženie: L-leucín 180 mg, L-izoleucín 90 mg, L-valín 90 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)
Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o výživový doplnok - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Vyrobené v EU.

Akú výživu a doplnky potrebujete dopĺňať pri letných športových výkonoch?
Športovanie k letu patria a priaznivé počasie dokáže k aktivitám priviesť oveľa väčšie percento ľudí, než keď je jeseň alebo zima. Leto ale nie je len o príjemných podmienkach, aj keď sa naša krajina nachádza v miernom pásme. Tropické teploty počas júna, júla a augusta kladú na ľudské telo oveľa vyššie nároky, ktoré rapídne rastú so zvýšenou záťažou, potením a svalovú námahou. Viete, ako podľa toho upraviť stravu? Viete aké vitamíny, minerály a ďalšie doplnky stravy telo potrebuje dopĺňať pri letnom športovaní?

Chytré dopĺňanie - ktoré doplnky sú naozaj dôležité?
Zaujíma vás, do čoho sa oplatí investovať? Určite v oblasti zdravia. A celkové zdravie je aj pohyb, priaznivý životný štýl, pri ktorom nechýba budovanie vlastnej kondície. To vás skôr či neskôr privedie k športovej výžive. Mnohí ľudia však robia chybu, keď v zápale a nadšení kupujú balenia doplnkov, aby mohli čo najrýchlejšie začať "naberať objem". Potom je tu však otázka - s ktorým doplnkom začať? Ktoré doplnky pôsobia synergicky a ktoré naopak? Dnes si predstavíme pomyselnú pyramídu suplementácie a najúčinnejšie doplnky nielen pre športovcov. Vďaka tomu môžete začať dopĺňať stravu inteligentne a neutrácať zbytočne peniaze.

Unavené svaly po práci a aktivitách - Ako byť rýchlo opäť fit?
Začínate opäť s letnými aktivitami? Športujete, pracujete v záhrade, nosíte vrecia s cementom, vozíte trakare a nezastavíte sa? Potom možno viete, ako sa môžete cítiť vyčerpaní po intenzívnom tréningu. Hlavne na druhý deň, keď vás bolia všetky natiahnuté svaly v tele. Tento článok sme napísali presne pre tieto prípady. Zistíte v ňom, čo sa deje vo vašich svaloch počas aktivity. Zameriame sa na optimálnu regeneráciu a spôsoby, ako sa rýchlejšie zotaviť. Pretože bolesť a únava svalov je v skutočnosti o minimalizácii bolesti. A predovšetkým - na regenerácii svalov naozaj záleží. Nepodceňujte ho.

Neuropatie - nebezpečné nervové poruchy, ktoré môžu mať vážne následky. Ako hľadať príčiny?
Neuropatia môže byť dosť zložitá. Často sa začne tak plaziť, že ani neviete, že tam je. Vo všeobecnosti ide o poruchu periférnych nervov. Najčastejšie postihuje nohy alebo ruky. Pociťujete pálenie, necitlivosť, mravčenie alebo dokonca nevysvetliteľnú bolesť v rôznych častiach tela alebo trpíte extrémnymi zmenami teploty? To všetko môžu byť príznaky neuropatie. Hoci je najčastejšie známa v spojení s cukrovkou, nemusí to tak byť vždy. Existuje niekoľko základných príčin. V tomto článku si preberieme všetky dôležité z nich, ako aj možné riešenia.