VITO LIFE - Eleuterokok 400 mg, 100 kapsúl

Cena
9,80 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
2888

Skladom
ks

Doplnok stravy |
Eleuterokok výrazne napomáha k odolnosti nášho organizmu pred stresom a radí sa medzi silné adaptogény. viac

Rod eleutherococcus obsahuje viac ako 30 druhov ostnitých kríkov, ktorých pôvod by sme hľadali v takých miestach, ako je Sibír, Ázie, Japonsko, Čína alebo napríklad Filipíny. Eleuterokok sú využívané ako okrasné záhradné rastliny a pre nás je dôležité ich silné uplatnenie v bylinkárstvo. Ide najmä o eleuterokok ostnatý, ktorému sa hovorí sibírsky ženšen či ženšen nepravý.
Rovnako ako pravý ženšen, aj u eleuterokoku patrí medzi najliečivejšie časť rastliny práve jej koreň, ktorý sa spracováva na výrobu liečivých produktov - doplnkov stravy, čajov atď. Obsahuje eleuterosidy, škroby, sacharidy, antokyány, silice či vosky.
Pravidelné užívanie doplnku stravy Eleuterokok priaznivo pôsobí najmä na naše duševné zdravie, pretože funguje ako adaptogén. To znamená, že výrazne napomáha k odolnosti nášho organizmu pred stresom. Podporuje kognitívne a duševnú výkonnosť, ale je to zároveň aj silný prírodný antioxidant, ktorý podporuje našu imunitu a prirodzenú obranyschopnosť nášho organizmu. Udržuje normálnu hladinu cukru v našej krvi, napomáha k normálnemu krvnému tlaku, ale prispieva aj k sviežemu dychu a normálne dýchanie. Zvyšuje našu celkovú odolnosť a prispieva k dobrej nálade, podporuje relaxáciu.

Odporúčané dávkovanie: 2x denne 2 kapsuly, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Eleutherococcus senticosus 400 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o výživový doplnok - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Vyrobené v EU.