VITO LIFE - Genistein 100 kapsúl

Cena
13,70 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3373

Skladom
ks

Doplnok stravy |
Genistein je zdroj fytoestrogénu a predovšetkým pre telo prínosná prírodná látka, extrahuje z rôznych druhov strukovín. viac

Genistein je prírodná látka, o ktorú sa v dnešnej dobe veľmi zaujímajú vedci z dôvodu dôkladnejšieho študovania, pretože sa podobá ženskému pohlavnému hormónu estrogénu. Ten je hlavným ženským hormónom, nevyhnutným najmä na zabezpečenie funkcií celého ženského reprodukčného systému. S pribúdajúcim vekom jeho produkcia klesá a každá žena potvrdí, že menopauza, ktorá raz proste príde bez výnimky, nie je nič príjemné.

A čo je vlastne genistein za látku a odkiaľ pochádza? Začnime tým, že dostatok príjmu majú predovšetkým ľudia z východných krajín - a to z dôvodu časté konzumácie strukovín, medzi ktoré patrí cícer a hlavný zdroj tohto fytoestrogénu - sójové bôby. Naopak v Amerike sa týmto prírodným derivátom ženského hormónu populácie moc nezásobuje - strukoviny s obsahom genisteínu nie sú tradičným pokrmom v západných krajinách.

Zatiaľ nie sú stanovené žiadne oficiálne zdravotné tvrdenia v krajinách EÚ, ale zo štúdií je už teraz jasné, že konzumácia genisteínu bude v budúcnosti veľmi obľúbená. Vedecké články sa venujú predovšetkým antioxidačným schopnostiam, pôsobením genisteínu na srdce a dokonca aj na rakovinové bunky.

Odporúčané dávkovanie: 1 - 2 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Sophora japonica L. 50 mg extrahované na obsah genistein 98%, mikrokryštalická celulóza, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Kvalitu produktu garantuje výrobca Pearl of Health SE.