Doplnok stravy |
Ak sa zaujímate sa o zdravie svojho mikrobiomu, nesmie vám inulín uniknúť. Jedná sa o rozpustnú vlákninu, potravu priateľských baktérií. Inulín vyrábame prírodne, z koreňa čakanky. viac
Inulín nesmie prehliadnuť nikto, kto sa zaujímavá o zdravie svojho zažívacieho traktu. Ide o druh vlákniny, ktorá je spájaná s celým radom zdravotných výhod. Črevné baktérie inulín štiepi na mastné kyseliny, ktoré sú výživou pre bunky čriev.
V prírode je inulín obsiahnutý v rastlinách, odkiaľ sa extrahuje do doplnku stravy. Najčastejším zdrojom je čakanka. Inulín z tejto rastlinky prispieva k normálnej funkcii čriev zvýšením frekvencie stolice. Tento polysacharid patriaci do skupiny fruktan nájdeme tiež v špargle, cibuľu alebo topinambura. Zdroj inulínu ale nemení nič na tom, že sa v čreve vždy správa ako rozpustná vláknina.
Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly 2 x denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín
Zloženie: Fibruline instant (Inulín 90%) 430 mg, kapsula (želatína a farbivá: oxid titaničitý, kremičitan hlinito draselný)
Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Vyrobené v EU.

SEZÓNNOU ALERGIE - PREČO VZNIKÁ ALERGIA NA PEĽ A AKO JU LIEČIŤ?
Marec je mesiacom, u ktorého má veľa alergikov vyznačený tučný výkričník. Patríte medzi nich? Spoznáte, že je jar vo vzduchu, pretože vám začínajú neustále slziť oči, svrbí vás nielen v nosa a krku a bez balíkov papierových vreckoviek nedáte ani ranu? Možno si hovoríte, prečo práve vás trápi alergia na sezónne pele. Riešil s vami alergológ túto tému dopodrobna? Ak nie a vy pátrate po informáciách pomôže vám náš článok. Zamerali sme sa nielen na to, ako alergia vzniká, ale aj na jej liečbu a zmiernenie príznakov.

Nafúknuté brucho? Tipy, ako sa jej zbaviť a užiť si all inclusive pobyty a letné festivaly jedla
Často sa sťažujete na nafúknuté brucho a máte pocit, že máte namiesto brucha balón vo chvíľach, keď sa to najmenej hodí? Keď sedíte s priateľmi v parku na festivale jedla, v reštaurácii plnej ľudí na dovolenke, ale hlavne - rozčuľuje vás nadúvanie najviac, pretože je jednoducho šialene nepríjemné? Nadúvanie čriev je jedno veľké tabu, ktoré trápi veľa ľudí. Verte mi, nie ste sami! Ale prečo sa to deje? Aké sú najčastejšie príčiny? To všetko si preberieme v dnešnom článku.

Začínajú všetky choroby v črevách?
Snáď každý, kto ochorie, si kladie otázku, prečo ho postihli zdravotné problémy. Premýšľanie o pôvode chorôb je v mnohých civilizáciách a spoločnostiach bežné. Čo iné by malo byť hnacím motorom vedy. Pred viac ako 2000 rokmi Hippokrates vyhlásil, že "všetky choroby začínajú v črevách". Dnešní vedci, lekári a zástancovia alternatívnej medicíny čoraz častejšie tvrdia, že Hippokrates nebol ďaleko od pravdy, hoci od jeho myšlienky uplynuli celé stáročia. Hoci nie všetky choroby začínajú doslova v črevách, mnohé metabolické, autoimunitné a kognitívne ochorenia začínajú poruchami tráviaceho traktu alebo nerovnováhou mikrobiómu. Je to úžasné alebo hrozné? Pomôžeme vám urobiť správne rozhodnutie a odnesiete si množstvo užitočných informácií, vďaka ktorým sa vaše zdravie zlepší míľovými krokmi.

Prírodná liečba exkémy - ako nájsť príčinu a účinne sa zbaviť vyrážky?
Frustruje vás nevzhľadný ekzém, ktorého sa tak ťažko zbavuje? Alebo trápia vaše deti, keďže až 90 % ekzémov sa objavuje pred piatym rokom života? V našom článku sa zameriame na to, čo vo väčšine prípadov stojí za ekzémom a prečo je dobré pozrieť sa na problém predovšetkým zvnútra tela. Niekedy je fascinujúce, ako všetko v tele súvisí a že samotné miesto ekzému nie je primárnym cieľom. Existujú účinné prírodné riešenia na odstránenie týchto nepozvaných svrbivých spoločníkov?

Čo to znamená, ak vaše krvné testy ukazujú prítomnosť Candidy a Helicobactera?
Počas života sa nás snaží kolonizovať nesmierne rozmanitá škála organizmov. O väčšine z nich nemáme ani potuchy a veľká časť z nich nám dokonca pomáha. Ale sú aj také, ktoré je lepšie vynechať z kontaktu. A dozvedáme sa o nich až vtedy, keď ideme k lekárovi so zdravotným problémom a on nám pri ďalšej návšteve prečíta výsledky krvných testov, ktoré už boli vykonané. Zvyčajne ide o kvasinky Candida, ktoré spôsobujú mykózy, alebo gramnegatívne baktérie Helicobacter pylori, ktoré osídľujú sliznicu žalúdka. Tieto organizmy spôsobujú neočakávané množstvo nepríjemných problémov a niekedy trvá, kým lekár stanoví správnu diagnózu. Ako s nimi správne zaobchádzať? A čo nám môžu títo nenápadní nepriatelia spôsobiť, ak im dovolíme, aby sa množili a šírili?