VITO LIFE - L-Theanín komplex, 100 kapsúl

Cena
14,71 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3168

Skladom
ks

Doplnok stravy |
Chcete relaxovať a prepnúť do režimu pohody? Skúste L-Theanín - aminokyselinu zo zeleného čaju. viac

L-theanín či jednoducho a proste theanín je aminokyselina, ktorú by sme prirodzene našli napríklad v zelenom či čiernom čaji - rastline Camellia sinensis. Zároveň je to tiež glutamátovej antagonista - blokuje glutamátovej receptory v mozgu, proces, ktorý podľa štúdií spôsobuje pocit upokojenia vďaka zvýšenej aktivite alfa vĺn.

Čo sú to alfa vlny? Predstavte si ich ako bránu medzi vedomím a nevedomím. Alfa vlny sú typické pre mozog v nečinnom stave a väčšina z nás sa v tomto stave nachádza, keď máme zatvorené oči a nad ničím nepremýšľame. Do stavu alfa sa snažíme dostať napríklad meditáciou. Alfa vlny samozrejme súvisí tiež so spánkom. O problémoch s jeho kvalitou sa zaoberáme v tomto článku: nespavosť a poruchy spánku

Samotný zelený čaj so svojimi blahodarnými vlastnosťami, ako je priaznivý účinok na normálnu hladinu cholesterolu v krvi, normálnu činnosť srdca či antioxidačné účinky, ťaží práve z theanín.


Odporúčané dávkovanie: 2 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: L-theanín 200mg, mikrokryštalická celulóza, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o výživový doplnok - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Vyrobené v EU.