VITO LIFE - Lecitín, 100 kapsúl

Cena
7,33 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
2864

Skladom
ks

Doplnok stravy |
Pre telo dôležité lipidy zložené z cholínu, mastné kyseliny, glycerolu a kyseliny fosforečnej, vhodné pri nadmernej námahe. viac

Lecitín je spoločný výraz pre všetky lipidy zložené z cholínu, mastné kyseliny, glycerolu a kyseliny fosforečnej. Klasický chemický názov pre lecitín je potom fosfatidylcholín. Názov lecitín vznikol z gréckeho lekithos a v doslovnom preklade znamená žĺtok; samozrejme nejde o žiadnu náhodu - lecitín sa totiž hojne prirodzene vyskytuje práve vo vaječných žĺtkoch, ale aj v bunkách semien rastlín. Umelo sa získava najviac zo sójových bôbov. V našom tele potom nájdeme najväčšiu koncentráciu tejto látky v pečeni, pľúcach, svalovom tkanive, srdci, mozgu či krvnej plazme.

Lecitín je pre náš organizmus veľmi dôležitý a pre jeho zaručený dostatok by sme ho mali pokiaľ možno dopĺňať aj umelo. Fyziologická potreba lecitínu v ľudskom organizme prirodzene stúpa napríklad pri zvýšenej hladine cholesterolu v krvi, nadmernej fyzickej a psychickej záťaži, konzumácii alkoholu, rekonvalescenciu a regeneráciu. Mnoho lekárov ho tiež odporúča užívať, ak trpíte zníženou funkciou štítnej žľazy.

Odporúčané dávkovanie: 1 až 3 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Lecithin 400 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o výživový doplnok - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Vyrobené v EU.