VITO LIFE - Maca, 60 kapsúl

Cena
9,28 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
2703

Momentálně nedostupné Sledovať dostupnosť

Doplnok stravy |
Žerucha peruánska čiže Maca je superpotravina, vhodná pre vitalitu, vytrvalosť a podporu duševného i fyzického zdravia. viac

Žerucha peruánska čiže maca je rastlina z rodu žerucha, ktorá tak trochu vybočuje z radu tohto rodu tým, že má miesto koreňa buľvu. Je to veľmi stará rastlina, ktorej pôvod by sme hľadali až v juhoamerických peruánskych Andách, kde bola podľa určitých archeologických nálezov pestovaná ešte dlhú dobu pred vznikom ríše Inkov. V peruánskom liečiteľstve bola potom hojne využívaná, napríklad pri liečbe anémie, tuberkulózy či menštruačných porúch.

Maca má bohatú výživovú hodnotu, porovnateľnú napríklad s ryžou, pšenicou či kukuricou - preto patrí medzi superpotraviny. Obsahuje napríklad také dôležité a pre naše telo prospešné látky, ako sú sacharidy, bielkoviny, vlákninu, mastné kyseliny, vitamín B a C, stopové prvky, ako napríklad vápnik, fosfor, zinok, jód, draslík, železo, alebo tiež alkaloidy, triesloviny a saponíny.

Maca je synonymom plodnosti a sú jej pripisované blahodarné účinky na vytrvalosť, vitalitu a fyzické i duševné zdravie. Však už pre Inkov bola maca vyhľadávaným afrodiziakom. Zaradili sme jej tiež do nášho článku na blogu: NAJLEPŠIE DOPLNKY Blahodárne PRE ENERGIU

Odporúčané dávkovanie: 2 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Lepidium meyenii 360 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o výživový doplnok - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Vyrobené v EU.