VITO LIFE - Magnézium citrát + vitamín B6 100 kapsúl

Cena
6,65 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3328

Skladom
ks

Doplnok stravy |
Kombinácia horčíka v citrátovej forme a vitamínu B6, pre zníženie miery únavy, normálnu činnosť nervovej sústavy a imunitu. viac

Magnézium obohatené o vitamín B6 tvorí veľmi účinnú kombináciu minerálu a vitamínu, podporujúci veľa dôležitých procesov v našom tele. Horčík je pre mnoho z nich dokonca nepostrádateľný a jeho deficit sa na nás môže začať prejavovať plazivo. Nie je teda od veci, dopĺňať tento minerál systematicky. Vitamín B6, to je spoločné označenie troch pyridínové derivátov - pyridoxínu, pyridoxal a pyridoxamín, a jeho užívanie je rovnako dôležité pre funkciu rady enzýmov.

Magnézium sa v našom tele vyskytuje predovšetkým v kostiach, zuboch a v menšej miere v krvi a tkanivách. Nie je žiadna veda, aby jeho hladiny začali klesať. Môže za to nevyvážená strava, syntetické lieky, ale aj vyššiu výkonnosť, športovanie a posilňovanie, či v neposlednom rade nešetrné poľnohospodárstva. Bohužiaľ, lacná forma horčíka - oxid, nie je pre telo dostupná. Aj z toho dôvodu využívame citrátovom formu, pre čo najlepší vstrebateľnosť. Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, normálnej činnosti nervovej sústavy a svalov, ale tiež k správnej funkcii psychiky.

Vitamín B6 je vitamín zo širokej skupiny B, prispievajúce k normálnemu metabolizmu homocysteínu, bielkovín a glykogénu, ale aj k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej funkcii imunitného systému. Okrem iného je priaznivý pre zníženie vyčerpania a únavy.

O tom, ako ideálne vitamíny a minerály dopĺňať, píšeme v tomto článku: AKO UŽÍVAŤ Vitamíny a minerály pre MAXIMÁLNU ÚČINNOSŤ