VITO LIFE - Mucuna pruriens 60 kapsúl

Cena
11,30 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3397

Momentálně nedostupné Sledovať dostupnosť

Doplnok stravy |
Mucuna puriens je okrasná liana, blahodarná pre & nbsp; mužskú plodnosť, nervovú rovnováhu či metabolizmus testosterónu. viac

Mucuna puriens je až pätnásť metrov dlhá okrasná liana s výraznými purpurovými kvetmi, ktorá sa v ľudovom liečiteľstve využívala už od stredoveku. V tradičnej indickej medicíne je považovaná doslova za poklad - dokonca sú tejto mocnej bylinke prisudzované afrodiziakálne účinky. Najmocnejší častí kvety sú potom jej zamatové fazuľky, o ktorých by sa dalo takmer povedať, že sú bájnymi zlatými fazuľkami ajurvédy.
Tieto zamatovej fazuľky nepatria medzi zázraky ajurvédy len tak - obsahuje totiž veľmi účinnú látku menom L-DOPA, ktorá je prekurzorom dopamínu, na ktorý je konvertovaná pomocou enzýmu dopa-dekarboxylázy. Táto látka sa už od druhej polovice minulého storočia využíva pri liečbe Parkinsonovej choroby. Bohužiaľ nám nariadenia komisie EÚ neumožňuje, uviesť túto vlastnosť ako zdravotné tvrdenia.

Mucuna puriens je dôležitá bylina tiež pre metabolizmus rastového hormónu, testosterónu, prolaktínu či sacharidov. Má pozitívny vplyv na normálne funkcie reprodukčného systému, imunitného systému, je antioxidantom a prispieva nervové rovnováhe.


Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne (najlepšie ráno), zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Mucuna pruriens (extrahované na 10% obsahu L-Dopa) 360 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Kvalitu produktu garantuje výrobca Pearl of Health SE.