VITO LIFE - Rhodiola 380 mg 100 kapsúl

Cena
12,60 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3151

Skladom
ks

Doplnok stravy |
V herbári k nájdeniu pod názvom Rozchodnica ružová. Tisíce rokov sa využíva ako antioxidant a je blahodarná pre fyzický výkon a kondíciu. viac

Rhodiola rosea je latinský názov nízke tučnolisté rastliny, ktorú by sme v českom herbári našli pod názvom rozchodnica ružová. Známa je tiež pod názvom Koreň ruže a napríklad v čínskej medicíne sa využíva už tisíce rokov. V súčasnosti je to u nás kriticky ohrozený, ku ktorého vyhubeniu došlo hojnými zbery - priaznivé účinky tejto rastliny na náš organizmus sa stali tak preslávené, až sa ľuďom takpovediac podarilo túto rastlinu vyhubiť. Našťastie sa dnes pestuje priamo pre zber, takže sa ochrany nemusíme báť.

Čo do účinnosti je táto rastlina porovnávaná s ženšenom a v niektorým smeroch sú jej účinky dokonca silnejší a blahodárnější. Vo Rhodiola nájdeme vysoký obsah organických kyselín, ako je kyselina citrónová, kyselina vínna, kyselina jablčná či kyselina jantárová. Bylinka ďalej obsahuje silice a triesloviny či flavonoidy.

Rhodiola priaznivo pôsobí na normálnu funkciu obehovej sústavy, pomáha udržiavať normálnu hladinu cukru v krvi. Priaznivo pôsobí na naše sústredenie, mozgovú aktivitu a duševnú výkonnosť. Doplnok stravy Rhodiola je vhodné využiť napríklad pri príprave na skúšky či všeobecne pri učení a memorisování. Ďalej priaznivo pôsobí na nervový systém - funguje ako adaptogén, takže nám pomáha zvládať stres a stresové situácie. Podporuje aj fyzický výkon a našu kondíciu, rovnako ako normálnu funkciu našej tráviacej sústavy.

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne po jedle, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Rhodiola rosea extrakt 1% salidrozidov 380 mg, stearan horečnatý, želatínová kapsula.

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Vyrobené v EU.