VITO LIFE - Vápnik (Calcium) 500 mg + Vitamín D3 200 IU, 100 tabliet - VEGAN

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5 (1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
-40%
Cena
6,13 €

Pôvodná cena
10,22 €

Ušetríte
40% (4,09 €)

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
3502

Skladom
ks

Doplnok stravy | 
Vápnik je v kombinácii s vitamínom D3 najdôležitejším minerálom na udržanie normálneho stavu kostí. viac

Vápnik tvorí približne 1,5 % hmotnosti ľudského tela a 99 % vápnika sa ukladá v kostiach a zuboch. Preto je taká dôležitá pre udržanie normálnych kostí a zubov.

Naše telo potrebuje vápnik počas celého života a pre ďalšie procesy, ktoré by bez neho ťažko fungovali. Podieľa sa napríklad na procese delenia a špecializácie buniek, prispieva k normálnej funkcii nervového prenosu, ale aj k normálnemu energetickému metabolizmu a normálnej funkcii svalov. Najbohatším a najdostupnejším zdrojom vápnika v našich podmienkach sú mliečne výrobky. Časť populácie ich však kvôli laktóze neznáša a je známa aj zápcha alebo zlé trávenie rôznych mliečnych výrobkov. Preto je tu náš vápnik, aby sme vám uľahčili dopĺňanie biologicky dostupného vápnika.

Odporúčané dávkovanie: 1 tableta denne, zapiť dostatočným množstvom tekutiny

Zloženie: uhličitan vápenatý 99% DC 1325,76 poskytuje 500 mg (62,50% NRV), vitamín D3 (0,25%) 2,8 mg 200 IU zodpovedá 5 mcg (100% NRV), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), glukonát sodný, zelený povlak, protihrudkujúce látky (stearan horečnatý, oxid kremičitý).

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nenahrádza pestrú stravu. O kontraindikáciách sa poraďte so svojím lekárom. Skladujte na suchom mieste pri teplote do 30 °C. Chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Ide o doplnok stravy - nemá žiadne schválené liečivé vlastnosti a nie je liekom. Vyrobené v EÚ.