Doplnok stravy |
Najznámejší vitamín, ktorý prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a ktorý je pre udržanie nášho telesného zdravia veľmi dôležitý. viac
Vitamín C, známy tiež pod pojmom kyselina askorbová, je vo vode rozpustná živina a predovšetkým vitamín, ktorý je k udržaniu nášho telesného zdravia absolútne nevyhnutný - bez neho by väčšina procesov v našom tele nemohla správne fungovať a neboli by sme správne chránení pred oxidatívnym stresom.
Vitamín C prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému a tiež k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien, zubov a kože. Podporuje normálnu funkciu nervovej sústavy a prispieva k správnej funkcii psychiky. Ďalej zvyšuje vstrebávanie železa a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k zníženiu vyčerpania a únavy a k normálnemu energetickému metabolizmu.
Prirodzene nájdeme vitamín C v množstve potravín - najväčší obsah tohto vitamínu nájdeme v kapuste, šípkach, brokolicu, ružičkového keli, čiernom ríbezlí, červenej paprike, papáje a kivi, ale samozrejme tiež v citrusových plodoch. A ak chceme mať s jeho prísunom istotu, je tu náš doplnok.
Chcete vedieť, ako podporiť imunitu? Prečítajte si naše tipy v článku Top 5 doplnkov stravy na posilnenie vašej imunity.
Odporúčané dávkovanie: 1 až 2 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín
Zloženie: Vitamín C 500 mg, mikrokryštalická celulóza, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)
Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Vyrobené v EU.

AKO SI UDRŽAŤ ZDRAVÉ KĹBY DO NESKORÉHO VEKU?
Žili ste v domnení, že problémy s kĺbmi sú vyhradené iba seniorom, ale zisťujete s vlastnou skúsenosťou, ako mylná je to predstava? Kĺby môžu trápiť aj mladých ľudí. A naopak aj v pokročilom veku je možné udržať zdravé a plne funkčné, ak sa o ne dobre staráte. Viete, čo vaše kĺby potrebujú, čo im "chutí" a čoho sa naopak vyvarovať? Zabudnite na staré presvedčenie o hltanie gumových medvedíkov a čítajte ďalej.

STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ. POZNÁTE JEJ ZÁSADY A NEROBÍTE TIETO CHYBY?
Existujú stovky a možno aj tisíce kozmetických produktov, ktorých výrobcovia sa snažia tvrdiť, že práve prípravok tej či onej značky je finálnym riešením na starostlivosť o pleť a oddialenie starnutia pokožky. Bohužiaľ ani ten najlepší krém na svete nebude odvádzať svoju prácu ako očakávate, ak nevedomky robíte niektoré z chýb pri starostlivosti o pleť. Akých princípov sa držať? A čo naopak patrí medzi chyby?

Akú výživu a doplnky potrebujete dopĺňať pri letných športových výkonoch?
Športovanie k letu patria a priaznivé počasie dokáže k aktivitám priviesť oveľa väčšie percento ľudí, než keď je jeseň alebo zima. Leto ale nie je len o príjemných podmienkach, aj keď sa naša krajina nachádza v miernom pásme. Tropické teploty počas júna, júla a augusta kladú na ľudské telo oveľa vyššie nároky, ktoré rapídne rastú so zvýšenou záťažou, potením a svalovú námahou. Viete, ako podľa toho upraviť stravu? Viete aké vitamíny, minerály a ďalšie doplnky stravy telo potrebuje dopĺňať pri letnom športovaní?

Ako športovať na jeseň a vyhnúť sa prechladnutiu
Prechladnutie je najčastejším zdravotným problémom, ktorý každoročne postihuje obyvateľstvo pri výkyvoch teplôt a chladu. Veď aj v lete môžete prechladnúť kvôli nadmernej klimatizácii v rôznych priestoroch - napríklad v kancelárii. Nezamieňajte si prechladnutie s chrípkou. Jeho epidémia už takmer prestala existovať v dôsledku obmedzení týkajúcich sa koronavírusov, ale prechladnutie, nádcha, bolesť hrdla a kašeľ, skrátka akútny vírusový zápal, ktorý predstavuje prechladnutie, je tu s nami a bude tu s nami stále, vzhľadom na silu vašej imunity, jej možné oslabenie, napríklad ak si v jesenných mesiacoch oblečiete nevhodné oblečenie, keď idete športovať. Znamená to, že sa musíte strážiť a obmedzovať? Nie! Môžete bezstarostne športovať za každého počasia bez obáv z prechladnutia. Poradíme vám, aké sú zásady a akými spôsobmi sa dá prechladnutiu ešte predchádzať.

Oxid dusnatý - jedinečná signálna molekula, ktorej chcete mať v tele dostatok
Oxid dusnatý je tak trochu porazený. Je to síce molekula, ktorej objaviteľ získal Nobelovu cenu, ale jej mimoriadny význam nie je medzi širokou verejnosťou dostatočne známy. Oxid dusnatý, skrátene NO, je vlastne niečo ako kardiovaskulárny zázračný liek (nielen). Tento plyn máme v tele prirodzene. Existuje však mnoho komplikácií, zložitých konverzných reakcií, enzýmových aktivít, ale aj iných faktorov, ktoré bránia produkcii dostatočného množstva NO. Existujú spôsoby, ako zvýšiť hladinu oxidu dusnatého? Aké faktory negatívne ovplyvňujú tieto úrovne?