Doplněk stravy |
Železo je zásadní stopový prvek, jehož správná hladina chybí velké části populace. Jednou z nejdůležitějších funkcí železa je přenos kyslíku v těle, ale přispívá také k normální funkci imunitního systému a k normální tvorbě červených krvinek. viac
Železo není jen tak nějaký stopový prvek. Potřebují ho všechny tělesné orgány a je taktéž součástí hemoglobinu a myoglobinu. Hemoglobin je červený transportní metaloprotein červených krvinek a myoglobin je svalová bílkovina, dodávající masu červenou, tmavou nebo i bílou barvu.
Největší deficit železa bývá u žen. Ze všech výživových látek ženám chybí dokonce nejčastěji. Zajděte za svým lékařem a požádejte ho o krevní test, který určí množství tohoto stopového prvku. Železo totiž přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální tvorbě červených krvinek a taktéž k normálnímu energetickému metabolismu a ke snížení míry únavy a vyčerpání.
Doporučené dávkování: 1 tobolka denně, zapít dostatečným množstvím tekutin
Složení: Železo bisglycinát (Železo 22 %) 91 mg = 20 mg čistého železa, mikrokrystalická celulóza, tobolka (želatina a barviva: oxid titaničitý, hlinitokřemičitan draselný)
Upozornění: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhradou pestré stravy. V případě kontraindikací konzultujte se svým ošetřujícím lékařem. Uchovávejte v suchu do 25 °C. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Minimální trvanlivost do data uvedeného na etiketě. Jedná se o doplněk stravy – nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Vyrobeno v EU.

Sú vaše nohy a ruky studené? S týmito tipmi prestanete mrznúť!
Nastal posledný deň astronomického leta 2021. Už 22. septembra sa končí leto a začína jeseň. Tešíte sa na farebné stromy a celkové upokojenie? A čo chladné počasie? Ak patríte medzi mrazivých ľudí a nohy a ruky vám omrznú hneď, ako ráno klesnú teploty, na chlad sa netešíte s veľkým nadšením. Ale nebojte sa, určite nie ste sami - okamžite kŕčovité končatiny a pocit nedostatočného prekrvenia trápia celý rad ľudí. A štatisticky najmä ženy. Prečo sa to deje? Na čo poukazujú studené nohy a ruky? Je to banalita alebo vážny problém? A ako to zmeniť? Prinášame všetky odpovede!

Najčastejšie príčiny zvýšenej únavy - čo za ňou stojí?
Každý z nás je niekedy unavený. Ťažký deň v práci, náročný tréning, rušný víkend - to a mnoho ďalších sú dôvody pre dni únavy, po ktorých si jednoducho potrebujeme oddýchnuť. Vysoké nároky dnešnej doby si jednoducho vyžadujú, aby sme boli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii a pripravení zvládnuť akúkoľvek výzvu. Proti tomu úplne stojí návyk na pohodlie, ktorý často oslabuje našu celkovú kondíciu a nedáva nám možnosť pripraviť sa na náročné obdobia. Ak sa táto nerovnováha často opakuje, môžete z dlhodobého hľadiska pozorovať zvýšenú únavu. Stručne povedané, denne sa stretávate s faktormi vlastného životného štýlu. Neviete, ako na ňom pracovať? A môžu byť príčiny zvýšenej únavy niekde inde? Na čo si dávať pozor alebo o čom sa poradiť so svojím lekárom? So všetkým vám poradíme v nasledujúcich riadkoch.

Máte na jazyku povlak alebo škvrny? Čo hovorí jazyk a ako vážne to môže byť?
Ako vyzerá váš jazyk, keď ho vystrčíte pred zrkadlo? Zdá sa, že "sedí", alebo má nezdravú farbu, je pokrytá nevzhľadným bielym povlakom alebo mapami, ktoré môžu konkurovať glóbusu? Mnohí odborníci sa zhodujú v tom, že zo vzhľadu jazyka sa dá dobre vyčítať, aký je váš zdravotný stav. V najlepšom prípade poukazuje na nedostatočnú ústnu hygienu, ale inokedy môže byť varovaním pred vážnejšími príčinami. Ako sa naučiť čítať z jazyka? A čo všetko vám môže prezradiť?

Chytré dopĺňanie - ktoré doplnky sú naozaj dôležité?
Zaujíma vás, do čoho sa oplatí investovať? Určite v oblasti zdravia. A celkové zdravie je aj pohyb, priaznivý životný štýl, pri ktorom nechýba budovanie vlastnej kondície. To vás skôr či neskôr privedie k športovej výžive. Mnohí ľudia však robia chybu, keď v zápale a nadšení kupujú balenia doplnkov, aby mohli čo najrýchlejšie začať "naberať objem". Potom je tu však otázka - s ktorým doplnkom začať? Ktoré doplnky pôsobia synergicky a ktoré naopak? Dnes si predstavíme pomyselnú pyramídu suplementácie a najúčinnejšie doplnky nielen pre športovcov. Vďaka tomu môžete začať dopĺňať stravu inteligentne a neutrácať zbytočne peniaze.

Časté afty v ústach a na mandliach - čo ich spôsobuje? A ako sa ich zbaviť?
Prečo vás často trápia bolestivé vredy v ústach? A ste si istí, že to, čo vás bolí, páli a bráni vám vychutnať si aj vaše obľúbené jedlo, sú určite afty? V tomto článku sa bližšie pozrieme na ústnu dutinu a zistíme, čo sa v nej skutočne deje a prečo. Zároveň sme pre vás pripravili niekoľko osvedčených riešení na odstránenie týchto nevzhľadných bielych alebo žltkastých pľuzgierov.

Pomaly sa blíži hlavná sezóna kliešťov - dá sa pred nimi účinne chrániť?
Mapa kliešťov sa každoročne pomaly rozširuje z lesov a hájov, a tak sa zvyšuje aj ich aktivita. Obávate sa chytenia kliešťa? Len čo jarné lúče trochu zosilnejú a ranné mrazy zmiznú, môže sa to veľmi dobre stať na výlete vonku. Veľkým strašiakom je rýchly nárast počtu pacientov s boreliózou a jej početnými sprievodnými infekciami a na väčšine územia Českej republiky určite nie sú vylúčené prípady kliešťovej encefalitídy. Ako sa môžeme chrániť pred kliešťami, keď nás lákajú von? Sú ochorenia prenášané kliešťami podceňované alebo preceňované? A stačí vôbec domáce vzdelávanie?

Aké doplnky potrebujete počas leta?
Bez toho, aby ste si to uvedomovali, sa váš režim, strava a celkový životný štýl môžu s ročnými obdobiami dosť výrazne meniť. Rovnako by sa mal meniť aj spôsob, akým podporujete svoje telo pomocou kľúčových výživových doplnkov. V skutočnosti existuje niekoľko rôznych doplnkov, ktoré sa oplatí zvážiť pri zmene ročných období. Ako si upravujete svoj režim dopĺňania stravy, aby ste boli počas dovolenky a outdoorových aktivít čo najviac fit a zdraví?