VITO LIFE - Ženšen pravý 20% ginsenoidov, 60 kapsúl

Cena
10,09 €

Značka
VITO LIFE

Kód produktu
2772

Momentálně nedostupné Sledovať dostupnosť

Doplnok stravy |
Čínsky zázrak a preslávený adaptogén. Ženšen je blahodarný pre kognitívne a duševnú výkonnosť a normálnu hladinu cukru v krvi. viac

Ženšen pravý čiže Panax ginseng, nazývaný tiež príznačne všehoj ženšenový, je rastlina z skupiny arálkovitých a patrí medzi najznámejšie exotické liečivé byliny. Už po stáročia sa používa v Číne ako jedna z najúčinnejších bylín prírodnej medicíny, dokonca aj meno ženšen bolo foneticky odvodené z jedného z čínskych znakov.

V ženšenu nájdeme dlhý rad účinných látok. Tými najpodstatnejšími sú antioxidanty, polysacharidy, peptidy a saponíny. Najdôležitejšími antioxidanty sú kyselina salicylová, vanilová a maltol. Z koreňa ženšenu bol potom izolovaný napríklad kyslý polysacharid ginsan, u ktorého bol preukázaný posilňujúci vplyv na imunitný systém.

Panax ginseng patrí medzi adaptogény, teda rastlinné produkty zlepšujúce schopnosť odolávať zmeneným podmienkam - adaptovať sa. Je blahodárny pre kognitívne a duševnú výkonnosť, normálnu hladinu cukru v krvi a prispieva prirodzenej obranyschopnosti - odolnosti organizmu.

Chcete vedieť, ako podporiť imunitu? Prečítajte si naše tipy v článku Top 5 doplnkov stravy na posilnenie vašej imunity.

Dávkovanie: 1 až 2 tobolky denne, zapiť dostatočným množstvom tekutín

Zloženie: Panax ginseng (20% ginsenoidov) 360 mg extrakt 10: 1 = 3600 mg, kapsula (želatína a biele farbivo: oxid titaničitý)

Upozornenie: Nie je vhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nie je náhradou pestrej stravy. V prípade kontraindikácií konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom. Uchovávajte v suchu do 25 ° C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na etikete. Jedná sa o doplnok stravy - nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Vyrobené v EU.